| | İletişim
Şu anda
12
kişi King oynuyor!
HEMEN KİNG OYNA!
King Oyna King Nasıl Oynanır? Kingde Ceza Sistemi King İpuçları
King Oyna

KİNG Oyna

King Oyununda kazanmanın yolu: Şans, Hafıza, Taktik ve Tecrübe'den geçer! Online King'in adresi Oyuncu.com'da işi bilen oyuncularla rekabet keyfi!

King Oyna, Kozları al ve Cezadan kurtul! King nam-ı diğer Rıfkı Oyunu ile heyecanlı King masaları sizi bekliyor! King oyununda amaç: Koz oyunlarında en fazla eli, ceza oyunlarında ise en az cezayı alıp en fazla puanı toplamak. Oyuna King Partisi denir. King Cezaları: El Almaz, Kupa Almaz, Erkek Almaz, Kız Almaz, Rıfkı ve Son İki'dir. Eşli King, Balayı Kingi, Üç Kişilik King ve kozcu gibi terimleri öğrenmek istiyorsanız Sıkça Sorulan Sayfaları ziyaret ediniz. King Oyunu Oynamak için sağ kolondaki Hemen Oynaya basın!

şu anda oyun oynayan8.593 kişi
OLESIYE-_-SEVMISDIM : OLESIYE-_- SEVDIM- SENI OLESIYE-_- SEVDIM- SENI OKEY SALONUMUZ ACİLMİSTİR OLESIYE-_- SEVDIM- SENI OLESIYE-_- SEVDIM- SENI _-   -    ___P-R-E-N-S___ : _P-R-E-N-S-E-S_..GECEYİ SANA YAZDIM-..GECEYİ SANA YAZDIM-..GECEYİ SANA YAZDIM-GECEYİ SANA YAZDIM-.GECEYİ SANA YAZDIM-.GECEYİ SANA YAZDIM..   -    _-_M-U-S-T-A-F-A_-_- : EKOLAYIN EN GÜZEL SALONUNA YANİ TÜRKKAHVESİ SALONUNA SİZ DEGERLİ DOSTLARİMİZİ DA BEKLERİZ BEN ORDAYİM COK GÜZEL BİR SALON TÜRKKAHVESİ   -    By_Kaplan : yelken3553 meldaaaaa ablam Doğum Gümün Kutlu olsun Nice Mutlu seneler dilerimmm...........II_SON_YAGMUR_DAMLASI_II    -    -SOLYANIMSIN : SUSKUNLUGUM ASALETIMDENDIR HER LAFA VERECEK CEVABIM VAR AMA BIR LAFA BAKRIM LAFMI DIYE BIRDE LAFI SOYLEYENE BAKARIM ADAMI DIYE ¨¨¨¨¨¨)))))))   -    -_berkutay_- : http://www.turkkahvesifm.com/ .....OKEY ve TAVLA SALONUMUZA TÜM DOSTLARIMIZI BEKLERİZ..`•.T`•.Ü`•.R`•.K`•.K`•.A`•.H`•.V`•.E`•.S`•.İ`•.   -    ___-__SAFIYE__-___ : Hayat beklentilerle doludur... Sizin beklentiniz kalite, saygı, sevgi ise adresiniz ****** TÜRKKAHVESİ**** hepinizi bekliyoruz.....   -    -___BEYAZ___- : -----TÜRKKAHVESİ -----TEK HEDEFİMİZ KALİTE.............DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEYİZ..............DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEYİZ........   -    _-_BuZ_-_KaLpLi : Anladım ki: İnsanlar; Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar.    -    _-_BuZ_-_KaLpLi : ... Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar..! ***T*Ü*R*K*K*A*H*V*E*S*İ***   -    -_KaRDeLeN_- : '' yelken3553 '' melda ablamm ailenle sevdiklerinle nice senelere iyi ki doğdun iyi ki varsın doğum günün kutlu olsunn canımm....   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
EHLİKİNGCAFE
YÜKSEK PUAN KAZANDIRAN SALONUMUZA HOŞGELDİNİZ..........İYİ OYUNLAR..........
1/200
10000
MarinaVIP
8/150
30000
Kız almaz
3/150
0
Rıfkı Defol
0/150
0
Demli Çay
0/150
15000
King Puan Tablosu
1 . _-OkEaNoS_- 250.000
2 . asdoper1965 1.125
3 . erdolu4 1.070
4 . polpol62 1.025
5 . hakanson3 875
6 . CANUSTA22 825
7 . arslan19681 625
8 . astir 600
Kankalar
0/150
3000
Son İki Sevenler
0/150
0
King Kong
0/150
0
EHLİKEYFLER CLUB
0/150
0
Paylaş
King Nasıl Oynanır?
KİNG NASIL OYNANIR, KURALLARI NEDİR? King oyunu iki ana bölüm altında (koz ve ceza) sıra ile seçerek oynanır. Oyunun ceza bölümünde el almaz, kupa almaz, kız almaz, erkek almaz, son iki almaz ve rıfkı almaz başlıkları ile bulunan ayrı amaçları olan eller oynanır. Koz kısmı ise sırası gelenin tercih ettiği koz üzerinden en fazla eli almak esasına dayanarak oynanır. Ceza kısmında başarısız olan her el oyuncu puanından düşülür. Koz bölümünde alınan her el için puan eklenir. Oyunun ilk dört elinde ceza grubundan eller seçilmesi mecburidir. Her oyuncu 2 koz 3 ceza eli seçer. Oyun toplam 20 el sonra biter.
OYUNA NASIL BAŞLAYABİLİRİM? Oyuna başlayabilmek için, masadaki dört kişinin de ‘hazırım’ düğmesine basması yeterli olacaktır.
CEZA GRUBUNDAKİ OYUNLARIN AMACI NEDİR? Ceza bölümündeki oyunların her birinin farklı bir amacı ve ceza puanı vardır.
EL ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden hiç kağıt almamaya çalışır. Alınan her el 50 puan ile cezalandırılır.
KUPA ALMAZ NEDİR? Oyuncular kupa serisi kağıtları almamaya çalışırlar. Alınan her el 50 puan ile cezalandırılır.
KIZ ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden Q (kız resimli) tipi kağıtları almamaya çalışırlar. Alınan her el 100 puan ile cezalandırılır.
ERKEK ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden J ve K (erkek resimli) tipi kağıtları almamaya çalışır. Alınan her el 60 puan ile cezalandırılır.
SON 2 ALMAZ NEDİR? Oyuncular oynanan elin son 2 turunda kağıt almamaya çalışır. Alınan son iki elden her biri 180 puan ile cezalandırılır.
RIFKI ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden Kupa papazını almamaya çalışır. Alınan papaz 320 puan ile cezalandırılır.
KOZ GRUBU NASIL OYNANIR? Oyunun amacı elinize dağıtılan kağıtlara göre o turda mümkün olduğunca çok el kazanmaktır. Masaya atılan kağıtların en büyüğünü süren ya da oynanan seriden kağıdı olmadığı için koz oynayan kişi eli alır. Oyuncular yere direkt olarak koz atamazlar. Koz oynamaya başlamak için oyunculardan herhangi birinin başka bir seriden olan kağıda koz atması gerekir. Eğer masaya koz oynanmışsa ve oyuncunun elinde koz kalmamışsa istediği kağıdı atabilir.